استعدادیابی

استعدادیابی

اگر شما نیز پیگیر  استعدادیابی خود نشده باشید، شاید  جزو آن دسته از افرادی باشید که مشتاق رسیدن به موفقیت، جایگاه علمی و حرفه ای، درآمد و … هستند؛ اما نمی دانند چه می خواهند؟ نمی دانند چه استعدادها و توانمندی هایی دارند؟ نمی دانند چه رشته تحصیلی و یا چه شغلی را باید انتخاب کنند تا هم توانایی های لازمه آن را داشته و هم به آن علاقمند باشند!

دغدغه چه رشته ای-چه شغلی، دغدغه افراد زیادی در سنین مختلف و در طول زمان بوده، هست، و البته خواهد بود. بسیاری افراد صرفا به دلیل نمره تراز و پذیرفته شدن در کنکور، به رشته ای خاص وارد می شوند و سال ها عمر خود را در پی آموزش و حتی بکارگیری آن رشته به عنوان شغل می گذرانند؛ بدون آنکه ذره ای به آن علاقمند باشند.

این افراد روز به روز درمانده تر، خسته تر، مضطرب تر و بی حوصله تر می شوند، بی آنکه دلیل آن را بدانند. افراد بسیاری از این گروه، با استعدادیابی و کشف حوزه علاقه و استعداد خود توانسته اند مسیر حرفه ای- تحصیلی خود را به سمت رشته و شغل مطلوب خود تغییر داده و از کارکردن و درس خواندن لذت ببرند.

ممکن است شما نیز بخواهید پیش از اقدام به هدف گذاری و برنامه ریزی، با دریافت کمک حرفه ای از متخصص استعدادیابی، حوزه علاقه مندی و استعدادهایتان را شناسایی کنید تا با پیگیری اهدافی که به شما تعلق ندارند و شما را به اندازه کافی برنمی انگیزند، با نیمه کاره رها کردن آن اهداف، آب در هاون نکوبید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *