مدیریت خشم

مدیریت خشم

خشم یکی از هیجان های اصلی انسان هاست که هرچند می تواند در حفظ صیانت نفس و بقای افراد مفید و کارآمد باشد، اما در صورتی که مهارت مدیریت خشم و بروز و کاربرد به موقع و بجا از آن را نیاموزیم و به طور کلی اگر توانایی مدیریت خشم را نداشته باشیم، می تواند کیفیت زندگی و مطلوبیت روابط انسانی را به شدت به مخاطره بیاندازد.

بروز نامناسب خشم، این هیجان مفید و کارآمد، می تواند آسیب های جدی و فراوانی به بنیان خانواده و جامعه وارد کند. از این رو آموزش مهارت مدیریت خشم می تواند در راستای آرامش روانی افراد، افزایش کارآمدی و به تبع آن سلامت خانواده و جامعه و پرورش نسلی سالم و آگاه کمک نماید.

اگر میزان بروز خشم در شما افزایش یافته، خشم خود را به شیوه های ناسالمی ابراز می کنید که موجب آسیب به خود و روابط تان می شود، اگر خودتان نیز از این همه عصبی شدن به ستوه آمده اید، اگر این روزها از دیگران زیاد می شنوید که عصبی و پرخاشگر شده اید، اگر دردهای جسمانی که پزشک تان معتقد است درد عصبی است در شما شدت یافته، شاید لازم باشد برای کمک به سلامت جسم و ذهن خود و اطرافیانتان، هر چه زودتر برای مدیریت خشم خود، نسبت به دریافت کمک حرفه ای اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *